wtorek, 17 stycznia 2012

Trzecia kolejka WILL 2011/2012

Był pot, były łzy, na szczęście obeszło się bez krwi.
W sobotę 14 stycznia w praskim Radotinie rozegrano mecze w ramach trzeciej kolejki WILL 2011/2012. Kosynierkom niestety nie udało się wrócić do Polski z punktami, oba mecze przegrały. W pierwszym uległy radotińskiej ekipie 4:21, w drugim zaś przegrały z Sokol I Flamingo 7:14.

Pierwszy mecz bez dwóch zdań był spektaklem gospodyń. Są bardziej doświadczone, grają zdecydowanie dłużej, po prostu są lepsze, co pokazał wynik, 21:4 dla Radotina. Dla Kosynierek bramki zdobyły Urszula Filipek (2), Anna Lisiecka (1) i Beata Juchniewicz (1). W drugiej połowie meczu miało miejsce nieprzyjemne dla wrocławskiej drużyny zdarzenie. Kontuzji kolana uległa Kamila Sadowska, która z pomocą opuściła boisko i została zawieziona do szpitala. Czescy lekarze nie potrafili postawić szczegółowej diagnozy, unieruchomili jedynie kolano przy pomocy ortezy. Bardziej kompleksowo Kamilą zajmą się polscy lekarze.

W wyniku tego niemiłego zajścia, drugi mecz Kosynierki rozgrywały w osłabieniu. Walczyły jednak dzielnie i nie odpuszczały. Na przerwę schodziły przegrywając jedynie jedną bramką (4:5). W drugiej połowie przeciwniczki przeprowadziły kilka dobrych akcji zwiększając przewagę, której wrocławska drużyna nie zdołała już nadgonić. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 14:7 dla Sokol I Flamingo. Bramki dla Kosynierek zdobyły Anna Lisiecka (5), Urszula Filipek (1) i Beata Juchniewicz (1).