wtorek, 20 marca 2012

Kosynierki znowu górą

Po meczach w ramach niemieckiej i czeskiej ligi, Kosynierki miały wreszcie okazję zagrać z Polkami. W niedzielę 18 marca pewnie pokonały zawodniczki Poznań Hussars Ladies, mimo iż przeciwniczek było dwa razy więcej i Kosynierki nie miały nikogo na zmianę. Poznanianki przegrały 2:9.

Spotkanie rozpoczęło się zaraz po meczu Polskiej Ligi Lacrosse między zawodnikami Poznań Hussars i Ravens Łódź zakończonym zwycięstwem gospodarzy 18:3. Po krótkich przygotowaniach na boisko wkroczyły panie. Mecz sędziowali Błażej Rokicki z Kosynierów Wrocław i Marek Biesiada z Poznań Hussars. Dziewczyny zagrały dwie połowy po 25 minut.

Kosynierki od początku dominowały na boisku. Już w pierwszej minucie gry zdobyły punkt po strzale Beaty Juchniewicz. Kolejne bramki zdobyły Joanna Chaja, Ilona Flisikowska, Katarzyna Książek i Patrycja Malmon. Po 12 minutach Kosynierki prowadziły 5:0. Mimo wszystko Poznaniaki nie poddały się i w 22. minucie zdobyły bramkę. Kosynierki jednak długo nie pozostały dłużne i po szybkiej kontrze Ilona Flisikowska zdobyła kolejny punkt. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:1 dla Kosynierek.

W drugiej połowie Kosynierkom widocznie brakowało sił. Punkty zdobyły na początku połowy po strzałach Małgorzaty Kacperczyk, Katarzyny Książek i Beaty Juchniewicz. Potem dziewczyny próbowały rozgrywać ciekawsze akcje, piłka dłużej krążyła po obwodzie, jednak nie wpadała w bramkę. Na zakończenie spotkania w 46. minucie Poznaniaki strzeliły drugą bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 9:2.

Mecz był niezwykle zacięty. Momentami gra stawała się chaotyczna, wszystkie dziewczyny walczyły o piłkę, co często kończyło się odgwizdaniem faulu. Bardziej doświadczone Kosynierki utrzymywały piłkę przez większość gry, jednak poznanianki nie poddały się i dzielnie walczyły do samego końca. Spotkanie z pewnością było cenne dla obydwu drużyn.

Dziękujemy poznaniankom za zorganizowanie meczu i liczymy na więcej spotkań z drużynami z Polski.